Somfy - Automatizace

 

Získejte od svého domova více, než jste si kdy jen dokázali představit! Více pohodlí, bezpečí, ale i úspor na energiích. Mějte celou svou chytrou domácnost pod kontrolou, ať jste kdekoliv.

Jak na to?

Stovky kompatibilních produktů hravě připojíte ke komplexnímu systému automatizace domácnosti TaHoma® switch a můžete je ovládat pomocí aplikace ve svém mobilním telefonu. Připojit můžete například venkovní a vnitřní žaluzie, rolety, markýzy, záclony, ale i garážová vrata, vjezdové brány, vytápění, kamery, alarmy, chytrý zámek dveří, ale i osvětlení nebo chytré zásuvky.

Nastavte si své oblíbené scénáře a kdykoliv je vyvolejte jedním kliknutím. Dva nejoblíbenější scénáře si můžete nastavit přímo na dvě tlačítka na zařízení TaHoma® switch. Při odchodu z domu tak jen kliknete na tlačítko a vše se dá do pohybu: Žaluzie a rolety se nastaví do požadované pozice, ztlumí se topení, otevřou se garážová vrata a vjezdová brána, aktivují se kamery a alarmy, zhasne osvětlení opatřené žárovkami Philips Hue a za vámi se zase vše bezpečně uzavře – garážová vrata, vjezdová brána i chytrý zámek dveří Somfy Door Keeper.

Výhody automatizace exteriérového stínění

S automatizací exteriérového stínění získáte nejen více pohodlí, ale také významné úspory na vytápění a chlazení. Zapojte je do systému TaHoma® switch a nechte v zimě své venkovní žaluzie a rolety napomáhat vytápět váš domov tím, že v pravý čas vpustí sluneční paprsky dovnitř. V létě zase zabrání přehřívání interiéru a vy tak budete mít doma příjemný chládek. Nezapomeňte si také pořídit chytrá čidla. Sluneční a teplotní čidlo reagují na sluneční paprsky, větrné a dešťové čidlo ochrání vaše žaluzie nebo markýzu před rozmary počasí.

Výhody automatizace interiérového stínění

Už nemusíte neustále vytahovat a zatahovat vnitřní žaluzie a rolety, abyste večer zabránili nežádoucím pohledům zvenčí a ráno vpustili sluneční paprsky. Vše se může dělat automaticky! Stačí své interiérové stínění zapojit do chytré domácnosti se systémem TaHoma® switch. Pomohou vám také chytrá čidla. Sluneční čidlo pomůže vaše stínění vytáhnout s prvním slunečním paprskem.

Rozpohybujte také své záclony a závěsy! Pro všechny typy a tvary závěsů a záclon je určen tichý pohon GLYDEA. Díky funkci Touch Motion uvedete pohon do pohybu pouhým zatažením za závěs.

Jak chytrou domácnost ovládat?

Svou chytrou domácnost můžete ovládat mobilním telefonem přes aplikaci TaHoma, tabletem, dálkovými nebo nástěnnými ovladači, ale třeba i hlasovými povely! A to odkudkoliv! Třeba i ze svých cest.

Doplňky zabezpečení domácnosti

Inteligentní zabezpečení domácnosti dopřeje více bezpečí pro vás, vaše nejbližší, ale i majetek. Do systému automatizace domácnosti TaHoma® switch zapojíte venkovní i vnitřní kamery, all-in-one řešení Somfy ONE+, chytrý zámek dveří, alarmy a další bezpečnostní prvky. Pro jejich instalaci dokonce není zapotřebí sekat do zdi! Vše je bezdrátové.

Venkovní kamery od Somfy nabízejí možnost výběru aktivní a neaktivní zóny, interiérové kamery mají chytrou záklopku chránící vaše soukromí. Jakmile přijdete domů, kamera „zavře oko“. Navíc přes ně můžete mluvit a rovnou tak zasáhnout. Somfy ONE+ je první interiérová kamera s alarmem v jednom. Také má inteligentní záklopku, a i přes ni můžete rovnou reagovat. Dokonce rozpozná vašeho domácího mazlíčka a nevyhlásí tak falešný poplach. Pokud nechcete mít doma kamery, pořiďte si Home Alarm.

U vašich vchodových dveří bude strážit videotelefon, díky kterému bezpečně uvidíte, kdo to zvoní. A rovnou mu můžete na dálku otevřít. Bezpečí vám zajistí také chytrý zámek dveří Somfy Door Keeper, se kterým nepotřebujete klíče. Přes mobil otevřete odkudkoliv třeba nečekané návštěvě.